Yönetim

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Ülkü Arıoğlu

İnşaat Mühendisi
Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Betonarme Bölümü’nden 1963 yılında mezun oldu. Kısa bir süre Bayındırlık Bakanlığı Yapı İmar İşleri’nde çalıştıktan sonra 1965 yılında faaliyete geçen Yapı Merkezi’nde Beton Laboratuvarı'nı kurarak, Kalite Kontrol ve Beton Karışım Tasarımı üzerinde uzmanlaştı.

Laboratuvar çalışmaları ile başlayan kalite yolculuğu, Yapı Merkezi Grubu Şirketleri'nden Yapı Merkezi Prefabrikasyon A. Ş.’nin Türkiye’deki inşaat sektöründe prefabrikasyon alanında ilk kez TS-ISO 9002 almasıyla sürdü.

1995'te, eğitim sektöründe Nitelikli Eğitim Kurumları A. Ş. (NEKAŞ) kurulmuş ve Irmak Okulları açılmıştır. Irmak, Türkiye'de ilk defa uluslararası ISO 9001 ve 2012 yılında Uluslararası Kalite Ödülü'ne altın kategoride layık görülmüştür. Irmak Okulları, eğitimde bireyselliği öne çıkararak, kendi alanındaki özgün eğitim modelini uygulamakta; öğrencilerini ülkemizin ve dünyanın en seçkin üniversitelerine yerleştirmektedir. Irmak’ın özgünlüğü öğrencilerini yaşama hazırlamasıdır.

Yapı Merkezi’nin erken yaş eğitimine verdiği önem üzerine Yapı Merkezi Eğitim Kurumları’nın kurulmasında öncü oldu.

Halen grubun inşaat, prefabrikasyon, konut ve eğitim konularında faaliyet gösteren şirketlerinde yönetim kurulu üyeliklerini sürdürmekte ve aktif görev almaktadır. Beton, kalite ve yöneticilik konularında çeşitli tebliğ ve makaleleri yayınlanmıştır.
İTÜ Mezunlar Yürütme Kurulu üyesidir.

Dr. Ersin Arıoğlu ile 1966 yılında evlenen Ülkü Arıoğlu dört çocuk sahibi olup, İngilizce bilmektedir.

İLETİŞİM

Yapı Merkezi Genel Merkez
Burhaniye Mh. Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 Üsküdar 34676 İstanbul Türkiye

T: +90 216 321 90 00
F: +90 216 321 90 13

E: yminfo@ym.com.tr
İK: insan.kaynaklari@ym.com.tr
© 2018 Yapı Merkezi Tüm Hakları Saklıdır.