FOUR SEASONS HOTEL

Proje Detayları
Proje Detayları

Yapı Merkezi tarafından anahtar teslim olarak inşa edilen Four Seasons İstanbul at the Bosphorus Oteli, Boğaziçi gerdanlığının yeni incisi olarak 2008 yılında hizmete girdi.

Proje kapsamında, Beşiktaş’ta İstanbul Boğazı’na 190 metre cepheli, 17.525 m² arsa üzerinde iki yeni otel bloku inşaatının yanı sıra Osmanlı Sadrazamlarından Atik Paşa’ya ait tarihi sahil sarayı da restore edilmiştir.

Tesisin tüm kaba inşaatı, altyapılar, rıhtım inşaatı, elektromekanik sistemler, ince işler, peyzaj, dekorasyon ve aksesuar uygulamaları da dahil olmak üzere Yapı Merkezi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Toplam 46.000 m² inşaat alanına sahip tesiste; üç blokta toplam 166 oda ve 390 yatak kapasitesine sahip beş yıldızlı ultra lüks otel, 506 araçlık kapalı otopark, 1.000 ve 500 kişilik 2 adet balo salonu toplantı salonları, SPA, havuz, restaurant ve barlar ile 5.000 m² idari ve servis alanları mevcuttur.

Dünya üzerinde birçok yerde faaliyet gösteren Four Seasons Hoteller Zincirinin İstanbul’daki ikinci halkası olan otel; inşaatındaki kalitesiyle Yapı Merkezi’nin bu alandaki güçlü referansları arasında yer almıştır.