Uzmanlık Alanları

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Prefabrikasyon

 

Yapıda Bilim ve İleri Teknoloji

ÜRÜNLER

Panelton

Panelton, inşaatınıza, boşluklu yapısıyla hafiflik, çok yüksek döşeme hızıyla ekonomi getirir; geniş açıklıkları geçebilmesi sayesinde tasarımda esnekliğe ulaşırsınız. En kısa zamanda, en uzun vadeli çözüm üretmeniz gerekiyorsa...

1985 yılından bu yana Amerikan Spancrete lisansı ile endüstriyel olarak üretilmekte olan, öngermeli, boşluklu beton döşeme ve duvar paneli PANELTON Panel ve Beton kelimelerinden türetilerek tescil edilmiş ve 3 milyon m²'ye yaklaşan uygulamaları ile tüm sektöre damgasını vurmuştur.

Yapıblok

Modüler Beton Duvar Elemanı Yapıblok, yüksek dayanımı sayesinde yapınızı depreme, yangına ve her türlü darbeye karşı korur. Farklı renk ve dokuları ile estetik katkıda bulunur. Sıva boya gerektirmeyen Yapıblok ile örülmüş duvarlarınız, ömür boyu bakım gerektirmez.

Yapıblok, her türlü yapının iç ve dış duvar yapımında kullanılabilen beton duvar elemanıdır. Endüstriyel ortamda, blok üretimi için özel geliştirilmiş makinelerle, beş ayrı dokuda ve dört ayrı renkte üretilir. Kullanılan yardımcı elemanlar sayesinde duvar oluşturulmasında karşılaşılan detay sorunları için akılcı çözümler sunan Yapıblok, değişik yüzey dokuları ve renkleriyle mimar, mühendis ve dekoratörlere zengin tasarım seçenekleri sağlamaktadır.
 


SİSTEMLER

Prefabrik Taşıyıcı Sistemler

Prefabrikasyon, yapıyı oluşturan elemanların fabrika ve atölyelerde önceden ve tekrarlanabilir olarak üretilmesidir. Bu teknoloji, bir yapının tamamının inşaasında kullanılabildiği gibi, konvansiyonel sistemlerin bünyesinde kısmen de uygulanabilir. Prefabrik yapılar yüksek deprem dayanımına sahiptir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon'un, deprem bölgesinde bu teknoloji ile inşa etmiş olduğu 102 yapıdan hiçbiri yapısal zarar görmemiştir.

Fab-Tek

Fab-Tek Yapı Kabuğu Teknolojisi, üstün ses ve ısı yalıtım özellikleri sayesinde size ömür boyu sürecek yaşam konforu sağlar.

Fab-Tek Yapı Sistemi yapıların inşaatına kalite, hız ve ekonomi getirmek amacıyla Yapı Merkezi tarafından geliştirilmiş bir yapım teknolojisidir. Betonla üretilen, yüksek dayanımlı modüler duvar elemanları olan Yapıblok ve Kilitliblok ile öngermeli, yüksek beton dayanımına ve yük taşıma kapasitesine sahip döşeme elemanı Panelton’un bir araya gelmesiyle oluşan Fab-Tek; 21. yüzyılın yapı teknolojisidir.

İLETİŞİM

Yapı Merkezi Genel Merkez
Burhaniye Mh. Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 Üsküdar 34676 İstanbul Türkiye

T: +90 216 321 90 00
F: +90 216 321 90 13

E: yminfo@ym.com.tr
İK: insan.kaynaklari@ym.com.tr
© 2018 Yapı Merkezi Tüm Hakları Saklıdır.