YM EĞİTİM KURUMLARI

Bizim İçin Her Çocuk Özeldir

Yapı Merkezi Eğitim Kurumları Şirketi 2006 yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitim mevzuatı çerçevesinde her türlü eğitim ve öğretim faaliyeti ile uğraşmak, yurtiçinde her seviyede öğretim kurumları açmak, okul ve eğitim tesisleri yapıp işletmek amacıyla kurulmuştur.

Şirket, aynı tarihte Irmak Arkeon Anaokulu’nu faaliyete geçirmiştir. Tuzla - Akfırat bölgesindeki Arkeon Sitesi'nin doğal güzellikleri içinde yer alan Irmak Arkeon Anaokulu, Irmak Okulları'nın özenli koşullarında, kaliteli ve güvenli bir ortamda eğitim sunmaktadır.  Okulda kullanılan ekipmanın ve eğitici ahşap oyuncakların, sağlık şartlarına uygun olmasına önem verilir.

Her çocuğun kendi sorgulama yeteneğini ve yaratıcılığını geliştirmesine uygun zengin öğrenme ortamları sunulan okulda, bu amaçla Uluslararası Bakalorya Programı'nın erken yaşlar için geliştirdiği eğitim programı (PYP) uygulanır. Hayatın içinde yer alan olaylardan öğrenme ilkesiyle uygulamalar zenginleştirilir.

Erken yaşta dil eğitiminin yararına inanan Irmak Arkeon Anaokulu, iki dilli -Türkçe ve İngilizce- eğitim uygular. Dil gelişimi için öğretmenler sadece ders saatleriyle sınırlandırılmayarak, tüm okul eğitim saatleri içinde ve her alanda yabancı dil kullanılmaktadır. Ders saatleri içerisinde de İngilizce ve Türkçe dersleri paralel ilerlemektedir. Çocukların işledikleri PYP temaları her iki dilde anlaşılabilir biçimde düzenlenir ve branş dersleriyle desteklenir. Çocuğun yeteneklerini keşfedip yönlendirmek için dikkat çalışmaları da yapılıp değerlendirilmektedir.

Irmak Arkeon Anaokulu’nun amacı; kendini tanıyan, özgüvenli, farklı olmaktan korkmayan, sınırlarını bilen yaratıcı bireylerin yetişmesidir. Irmak Arkeon Anaokulu, öğreten değil öğrenen bir okuldur.IRMAK ARKEON ANAOKULU

Adres: Formula 1 Yolu Üzeri Arkeon Evleri
Tuzla – İSTANBUL
T : +90 (216) 677 12 30
F : +90 (216) 677 73 40
www.irmakanaokulu.k12.tr