STAJ BAŞVURULARI

Staj Başvuruları

Staj uygulaması ile öğrencilerin, staj süresince, okulda öğrendikleri bilgilere ilişkin pratik yapmaları ve iş hayatını tanımaları hedeflenir.

Yaz döneminde staj yapmak isteyen öğrencilere, Haziran–Eylül Döneminde şirketlerimizin Merkezdeki ve Projelerdeki o yıla ait stajyer kontenjanları göz önünde bulundurularak, staj imkanı sunulmaktadır.

Eğitimöğretim dönemi (kış dönemi) içerisinde staj yapmak isteyen Meslek Lisesi öğrencilerine, Ekim-Haziran Döneminde şirketlerimizin Merkez Birimlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, staj imkanı sunulmaktadır.

Yaz döneminde staj yapmak isteyen öğrencilerin 1 Ocak-15 Nisan, kış döneminde staj yapmak isteyen öğrencilerin ise 15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında, web sitemizde ve Kariyer.Net’te yayınlanan stajyer ilanına veya insan.kaynaklari@ym.com.tr mail adresine gönderecekleri özgeçmiş ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Staj başvurusu olumlu sonuçlanan öğrencilere, staj tarihleri ve staj yapacakları Şirket/Bölüm/Proje, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından telefon ve e-posta yoluyla bildirilmektedir. Başvurusu olumsuz sonuçlanan öğrencilere ise yine e-posta yoluyla ve gerekçeli olarak bildirim yapılmaktadır.