Yönetim

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Erdem Arıoğlu

İnşaat Yüksek Mühendisi
Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1987’te Robert Kolej’den, 1991’de İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Master derecesini, 1992 yılında, University of California at Berkeley’de İnşaat Şirketi ve Şantiye Yönetimi konusunda tamamladı. Hâlihazırda Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde “Yap-İşlet-Devret Sistemi'nde İhale Süreci” konulu doktorasını sürdürmektedir.

1992 yılından bu yana Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A. Ş. bünyesinde proje mühendisi, başkan asistanlığı, proje finansman müdürü ve proje geliştirme direktörlüğü gibi çeşitli görevlerde yer aldı. Halen Yapıray şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, başta Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A. Ş. olmak üzere diğer Yapı Merkezi Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. 

Bazı uzmanlık alanları proje ve yatırım finansmanı, Yap-İşlet-Devret Modeli, maliyet kontrol sistemleri, inşaat sektöründe ortak girişimler ve stratejik ortaklıklar ve ihale sistemleridir.

Erdem Arıoğlu’nun ikisi İngilizce toplam 8 teknik makalesi yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır. 

İLETİŞİM

Yapı Merkezi Genel Merkez
Burhaniye Mh. Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 Üsküdar 34676 İstanbul Türkiye

T: +90 216 321 90 00
F: +90 216 321 90 13

E: yminfo@ym.com.tr
İK: insan.kaynaklari@ym.com.tr
© 2018 Yapı Merkezi Tüm Hakları Saklıdır.