Uzmanlık Alanları

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Eğitim

 

Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Bir Nesil

Yapı Merkezi, her an, her şeyden, her yolla öğrenme ve bunu haz ile yapma yeteneğine sahip çocuk ve gençlerin bu benzersiz yeteneklerini harekete geçirmeleri, kendi değerlerini oluşturmaları ve bunu kendileri ve insanlığın yararına kullanabilmeleri için zengin öğrenme ortamları hazırlayıp sürdürmeyi amaç edinmiştir.

Bilim ve teknoloji çağının hızla ilerlediği günümüzde, eğitime ulusal ve evrensel kimlik kazandırarak öğrencilerin entelektüel birikimlerine katkıda bulunmak, onları ülke ve dünya gündemini, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden ve uluslararası platformlarda kendilerini rahatlıkla ifade edebilecek donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmek; Yapı Merkezi’nin eğitim alanındaki en önemli hedeflerindendir.

Yapı Merkezi bu hedefler doğrultusunda; her öğrencinin bireysel yeteneklerinin farkına varmasına ve geliştirmesine yardımcı olacak olanakları sağlamak, okul ortamında yaşadıkları deneyimleri ve gözlemleri dünyanın gerçekleri ile ilişkilendirmeyi öğretmek, demokratik toplum yaşamında gereksinim duyacakları bilgi, beceri, tutum, davranış edinmelerini sağlamak, başka inanç, değer ve düşüncelerin varolduğunun farkına varmalarını ve onlara saygı duymalarını sağlamak; yaratıcılığı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek için, eğitim alanındaki yatırımlarını bir sosyal sorumluluk hizmeti olarak kabul etmektedir.

Yapı Merkezi ve aynı bilinci paylaşan Gençlik Hizmet Kültür Vakfı bir araya gelerek, eğitim kurumları açmak ve işletmek üzere 1993 yılında Nitelikli Eğitim Kurumları A.Ş.'yi kurdular. Bu amaçla Irmak Okulları 1995 yılında eğitim faaliyetine başladı.

Irmak Okulları’nın kuruluş misyonu, her insanın farklı yeteneklerle donatıldığı düşünülerek öğrencilerin farklı yönlerinin öne çıkarılması görüşünden kaynaklanır. Irmak'ta "fark yaratma" felsefesinin temeli budur.

İLETİŞİM

Yapı Merkezi Genel Merkez
Burhaniye Mh. Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 Üsküdar 34676 İstanbul Türkiye

T: +90 216 321 90 00
F: +90 216 321 90 13

E: yminfo@ym.com.tr
İK: insan.kaynaklari@ym.com.tr
© 2018 Yapı Merkezi Tüm Hakları Saklıdır.