Projeler

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Köprü

1915 Çanakkale Köprüsü

Yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkarılan ve 2017 yılında Türk ve Güney Koreli firmalardan oluşan Daelim-Limak- SK-Yapı Merkezi Ortak Girişimi tarafından 16 yıl 2 ay 12 gün işletme süresi teklifi ile kazanılan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi 88 km. otoyol ve 13 km. bağlantı yolu olmak üzere toplam 101 km. uzunluğundadır.

Devamını Oku

Demiryolu

Darüsselam - Morogoro Demiryolu

Yapı Merkezi, Doğu Afrika’nın en hızlı tren hattını inşa ediyor. 1.224 km’lik toplam hattın ilk kesimi olan 205 km’lik Darüsselam – Morogoro Demiryolu Projesi, hattın en kritik kısmını oluşturuyor. 5 kısımdan oluşan hat tamamlandığında Uganda, Ruanda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Tanzanya’yı birbirine bağlayacak ve aynı zamanda Doğu Afrika’yı Hint Okyanusu’na açacak.

Devamını Oku

Demiryolu

Morogoro - Makutupora Demiryolu

Yapı Merkezi, Tanzanya’daki standart ray açıklığındaki Demiryolu projesinin Morogoro ve Makutupora hattını inşa ediyor. 1 milyar 924 milyon dolarlık proje, Merkezi Koridor olarak bilinen Darüsselam - Mwanza arasını bağlayan Doğu Afrika’nın en hızlı tren hattının 2. bölümünü oluşturuyor.Projenin 2. Kısmı, başkent Dodoma’dan da geçerek Morogoro ve Makutupora şehirlerini birbirine bağlayacak.

Devamını Oku

Demiryolu

Awash - Kombolcha - Hara Gebaya Demiryolu

Yapı Merkezi tarafından 426 km uzunluğunda tek hat olarak inşa edilen Awash – Kombolcha – Hara Gebaya Demiryolu Projesi, Etiyopya’nın kuzey kesimi ile merkezi arasındaki bağlantının sağlanmasında önemli bir üstlenecektir.

Devamını Oku

DEMİRYOLU

DAKAR - AIBD (Havalimanı) Hızlı Tren Hattı

Dakar, Diamniadio ve AIBD havalimanı arasında, hızlı, modern, yüksek frekanslı bir raylı sistem gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku

Metro

Doha Metrosu (Altın Hat)

300 km uzunluğundaki Doha Metrosu, Büyük Doha bölgesine hizmet edecek ve şehirdeki kent merkezleri, önemli ticari alanlar ve konut alanlarına bağlantılar sağlayacak. Kentin eteklerinde hemzemin ya da yükseltilmiş olarak yapılacak metro, Doha'nın merkez bölgesinde yeraltında olacaktır.

Devamını Oku

Tramvay

Casablanca Tramvayı İkinci Hat

Fas’ta gerçekleştirilen Casablanca Tramvayı İkinci Hat Projesi, Yapı Merkezi tarafından 2010-2013 yılları arasında yapılan birinci hattın devamı niteliğindedir. Yapı Merkezi, birinci hattaki başarısıyla LRTA tarafından “Yılın En İyi Projesi Ödülüne” layık görülmüştür.

Devamını Oku

Demiryolu

CTW 130 - Sadara & Jubail Demiryolu

CTW 130 - Sadara&Jubail Demiryolu Projesi, Jubail Sanayi Şehri ile KingFahad Endüstriyel Limanı’nı ve Jubail Ticari Limanı’nı birbirine bağlayan ve aynı zamanda ulusal demiryolu ağına bağlanan bir demiryolu projesi olup, demiryolu yük taşımacılığının ulusal ve uluslararası denizyolu yük taşımacılığına entegrasyonunu sağlamaktadır.

Devamını Oku

Demiryolu

Yerköy-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı

Ankara - Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’nin Yapı Merkezi tarafından yapılmakta olan 245 km uzunluğundaki Yerköy - Sivas hattı tamamlandığında Yerköy’den Sivas’a, 300 km/saat hızla 1 saatte ulaşmak mümkün olacak.

Devamını Oku

Otel

MANDARIN ORIENTAL Bosphorus, Istanbul

Yapı Merkezi’nin kaba yapı, kazı ve iksa işlerini üstlendiği Mandarin Oriental Bosphorus Oteli, Beşiktaş ilçesinin Kuruçeşme mahallesinde, Boğaz’ın en güzel lokasyonlarından birinde yer almaktadır.

Devamını Oku

İstasyon

Cidde İstasyonu

Suudi Arabistan’da Mekke-Cidde-Kral Abdullah Ekonomik Kenti ve Medine arasında inşa edilen projedir.

Devamını Oku

İLETİŞİM

Yapı Merkezi Genel Merkez
Burhaniye Mh. Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 Üsküdar 34676 İstanbul Türkiye

T: +90 216 321 90 00
F: +90 216 321 90 13

E: yminfo@ym.com.tr
İK: insan.kaynaklari@ym.com.tr
© 2018 Yapı Merkezi Tüm Hakları Saklıdır.