Projeler

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Metro

Dubai Metro

Dubai Metrosu; dünyada, tek sözleşme ile inşa edilen en uzun, tam otomatik, sürücüsüz, “En konforlu, en güvenli ve en lüks” metrodur. Yapı Merkezi ile Japon ortakları Mitsubishi, Obayashi ve Kajima'nın oluşturduğu DURL Konsorsiyumu tarafından anahtar teslim olarak tamamlandı. Kırmızı Hat 9.9.9’da ve Yeşil hat 9.9.11 tarihinde hizmete açıldı.

Devamını Oku

İstasyon

Mekke ve Medine İstasyonları

Suudi Arabistan’da Mekke-Cidde-Kral Abdullah Ekonomik Kenti ve Medine arasında inşa edilen 450 km uzunluğundaki Harameyn Hızlı Tren Projesi’nin ilk aşamasının ikinci paketini oluşturan yolcu istasyonlarından Mekke ve Medine İstasyonları'nın anahtar teslim yapım işi için, Yapı Merkezi-Suudi Bin Ladin Grubu Konsorsiyumu ile Suudi Demiryolu Kuruluşu arasında sözleşme imzalandı.

Devamını Oku

Hotel

Four Seasons Hotel

Yapı Merkezi tarafından anahtar teslim olarak inşa edilen FourSeasons İstanbul at theBosphorus Oteli, Boğaziçi gerdanlığının yeni incisi olarak 2008 yılında hizmete girdi. Proje kapsamında, Beşiktaş’ta İstanbul Boğazı’na 190 metre cepheli, 17.525 m² arsa üzerinde iki yeni otel bloku inşaatının yanı sıra Osmanlı Sadrazamlarından Atik Paşa’ya ait tarihi sahil sarayı da restore edilmiştir.

Devamını Oku

Tünel

Avrasya Tüneli

İstanbul’un Avrupa ve Asya Yakalarını karayoluyla bağlayan Avrasya Tüneli Projesi; İstanbul Boğazı’nı deniz tabanının altından geçen 5.4 km uzunluğundaki iki katlı tüneli de kapsayan toplam 14.6 km’lik bir güzergâhta, Kazlıçeşme ile Göztepe arasında inşa edilmiştir.

Devamını Oku

Demiryolu

Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu

Ankara’nın kuzeydoğusunda yer alan Irmak beldesinden başlayarak kuzeye doğru Çankırı ve Karabük kentlerinden geçen ve Zonguldak’ta son bulan Irmak-Zonguldak Demiryolu Hattı’nın Rehabilitasyon Projesi Yapı Merkezi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Devamını Oku

Tramvay

Sidi Bel Abbes Tramvayı

Yapı Merkezi, Sidi Bel Abbes Tramvayı inşası ile bu kez Cezayir'in farklı bir noktasına hizmet veriyor. Temel atma töreni 22 Haziran 2013'te gerçekleştirilen bu projenin toplam tek hat uzunluğu 41,1 km. Yapı Merkezi'nin inşasını üstlendiği Birinci Hat, şehrin güneyinde bulunan Citédu 20 Août İstasyonundan başlayıp, doğuda şehri kuşatan çevreyolu boyunca devam ederek Cascade İstasyonuna bağlamaktadır.

Devamını Oku

Tramvay

Setif Tramvayı

Setif Tramvayı Projesi, Yapı Merkezi – Alstom Konsorsiyumu tarafından inşa edilmiştir. Cezayir Setif'teki projenin tüm inşaat işleri Yapı Merkezi’nin sorumluluğundayken, sistem işleri Alstom tarafından hayata geçirilmiştir.

Devamını Oku

Demiryolu

Ankara-Konya Yüksek Hızlı Demiryolu

Ankara - Konya Yüksek Hızlı Demiryolu, Temmuz 2009'da Yapı Merkezi tarafından Büyük Mevlâna’nın “Aşk ile gelin” çağrısından kuvvet alarakbaşlamış ve Ağustos 2011'de hizmete girerekrekor kırmıştır. Bu proje kapsamında Ankara ile Konya arasındaki seyahat süresinin 10,5 saatten 1 saat 15 dakikaya düşürülerek, şehirlerarası taşımacılık problemlerinin kalıcı olarak çözülerek daha rahat, çağdaş, hızlı ve ekonomik bir şekilde sağlanması planlanmıştır.

Devamını Oku

Demiryolu

Bir Touta - Zeralda Demiryolu

Yapı Merkezi ve InfrarailSpA Konsorsiyum’u tarafından inşa edilen ve Başkent Cezayir’in Zeralda Banliyösüne bağlantısını sağlayan 23 km yeni çift hat demiryolunun tasarım hızı 140 km/saat’tir.

Devamını Oku

İLETİŞİM

Yapı Merkezi Genel Merkez
Burhaniye Mh. Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 Üsküdar 34676 İstanbul Türkiye

T: +90 216 321 90 00
F: +90 216 321 90 13

E: yminfo@ym.com.tr
İK: insan.kaynaklari@ym.com.tr
© 2018 Yapı Merkezi Tüm Hakları Saklıdır.